Pani wiosna

XXI wiek przyniósł zmianę spojrzenia stylistów i kreatorów mody na kwestię rozróżniania kobiecej urody według czterech pór roku.  Preferują oni w chwili obecnej pewne dowolności. Ale dla wielu Pań ten podział funkcjonuje od lat i jest bardzo przydatny.


(by scottsnyde)

Kobiety wiedzą, że rzadko zdarzają się typy czystej zimy czy wiosny, ale intuicyjnie rozróżniają do jakiego typu należą. Dla tych, które mają wątpliwości oto opis Pani Wiosny. Typ wiosny jest typem najdelikatniejszym a jednocześnie najtrudniejszym w doborze makijażu i koloru stroju.

Karnacja Pani Wiosny jest bardzo jasna z odcieniem złocistym. Cera ma barwę kości słoniowej lub jest morelowa, zawsze złocista. Bardzo ładnie i szybko się opala, jednak często ma na skórze widoczne naczynia krwionośne.

Włosy osób z tym typem urody są zwykle w kolorze blond  są bardzo delikatne i cienkie. Odcień włosów zawsze jest świetlisty i ciepły. Nigdy nie powinny być farbowane na ciemno. Oczy zwykle są barwy zielonej lub niebieskiej, często z plamkami na tęczówce. Najlepsze kolory dla tego typu kobiet są jasne i czyste. Jak ognia powinny one unikać barw rozmytych, gwałtownych.

Idealne barwy to: kremowa biel, odcienie brązów i beżów, złoty, ciepły żółty, waniliowy, róże z nutą pomarańczy, koralowa czerwień, kolor maku, ciepłe fiolety, morskie odcienie niebieskiego, granat, turkus, zielone jabłko, wiosenna trawa.

Pani wiosna niekorzystnie wygląda w ciemnych kolorach. Mogą one jedynie być inspiracją przy wyborze dodatków.

Jeśli chodzi o tkaniny to powinny one być gładkie, lekko połyskliwe. Bardzo ładnie wygląda jedwab, welur, żorżety, kaszmir, sztruks.

Kobiety z tym typem urody powinny unikać srebrnej biżuterii, polecane jest dla nich złoto i bursztyny, ale inne kamienie szlachetne w barwach, które zostały podane wyżej również wyglądać będą dobrze. Na wyjście polecane perły w kolorze łososia.

Odradza się srebrną biżuterię, a zaleca żółte złoto i kamienie szlachetne (szczególnie bursztyny). Świetne są też łososiowe perły. Biżuteria pani wiosny nie powinna być chłodna.

Złote wiosenne blondynki o niebieskich oczach znakomicie wyglądają w rzęsach pociągniętych grafitowym tuszem. Cienie powinny być w kolorach szaroniebieskich. Jeśli oczy są zielone – najlepszy kolor cieni to szarozielone i jasnozielone.

Panie wiosny powinny usta malować na kolor łososiowy, a na wieczorne wyjścia usta tych pań powinny być koralowe. Mile widziany jest również róż do policzków w kolorze brzoskwiniowym.

Ostatnio dodane

Bluzki dla Ciebie

Bluzki to chyba najczęściej kupowany i zmieniany element damskiej garderoby. Są królowymi naszych…

Idealny wzór ciuchów dla…

Każda kobieta najbardziej elegancko i dostojnie wygląda w ubiorach gładkich. Są one przy tym…

Wymodeluj optycznie…

Kilogramy wcale nie decydują o naszym lepszym lub gorszym wyglądzie. To proporcje figury dyktują…

Czar spódnic

Należysz do tych kobiet, które uważają, ze spódnice są dla nich stworzone? Czujesz się w nich…

Spodnie idealne na…

Należysz do osób uwielbiających chodzenie w spodniach? Jesteś typem chłopczycy? A może spodniami…

Sukienka na studniówkę

Studniówka to szczególne wydarzenie. Pierwszy prawdziwy bal. Pierwsze prawdziwe eleganckie wyjście.…